Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI

Pomóż nam dzielić się afrykańskim folklorem z całym światem!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czas biegnie i rzeczy dzieją się w Moree w swoim tempie… Nie znaleźliśmy póki co odpowiedniego nauczyciela, wstrzymujemy zatem projekt otwarcia własnej artystycznej klasy na kilka miesięcy. Niemniej jednak nowe dzieci trenują z zespołem i przychodzą do biblioteki – za kilka lat to one będą stanowić trzon Freespirit Art Group. Jak zawsze przy tej okazji poszukujemy sponsorów dla nowych dzieci. Tym razem jednak chcielibyśmy trochę zmienić schemat działania.


Read more...


 

Zapowiada się lato 2014 pełne wydarzeń i afrykańskich rytmów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udział w ubiegłorocznych festiwalach zaowocował kolejnymi zaproszeniami. W związku z tym w tym roku planujemy dłuższy pobyt dzieci z Moree w Polsce. Po festiwalu w Zamościu goście z Ghany pojadą do Radzynia Podlaskiego. Do realizacji projektu „African Week” zaprasza nas PTTK wiec nie zabraknie edukacyjnych wycieczek, będą też podchody z miejscowymi harcerzami. Zapowiadają się atrakcyjnie i zarazem kształcąco spędzone wakacje również dla dzieci z Radzynia. Zaplanowane są warsztaty prowadzone pod kierunkiem trenera Zespołu Freespirit i zawody sportowe Polska – Ghana, a na zakończenie tygodnia Finałowy Koncert Zespołu Freespirit. 


 

Zaproszenie na festiwal - Eurofolk - Zamość 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zespół Freespirit otrzymał zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Eurofolk, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „ Zamojszczyzna ”. Festiwal jest miejscem współpracy i wymiany doświadczeń, atrakcją kulturalną letniego sezonu dla mieszkańców Zamojskiego Regionu. Organizatorzy festiwalu zapewniają zakwaterowanie, wyżywienie oraz transport podczas festiwalowych dni. Dzieci z Ghany zaprezentują bogactwo afrykańskiej kultury i tradycji. Przygotowują sie do festiwalu pod kierunkiem nowego trenera, tancerza - Johna Mensah, by latem 2014 zaprezentowac nowy program.  Termin festiwalu 14 - 21 lipca 2014.  


 

Brave Kids 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brave Kids to projekt edukacyjny, spotkanie dzieci i młodzieży z różnych regionów świata, trzytygodniowe warsztaty zespołów dzieci i ich opiekunów z krajów dotkniętych problemami społecznymi (ubóstwem, konfliktem politycznym czy klęską żywiołową) i krajów stabilnych, rozwiniętych gospodarczo. Sześcioosobowe zespoły z kilkunastu krajów świata będą realizować projekt w kilku miastach Polski i stworzą wspólne dzieło jakim będzie finałowy koncert 11 lipca. www.bravekids.eu Z przyjemnością informujemy, iż Zespół Freespirit otrzymał również zaproszenie. Teraz przed nami trudna decyzja jak dokonać wyboru szóstki do udziału w festiwalu. W bibliotece w Moree wiszą kryteria, co będzie brane pod uwagę przy ostatecznej decyzji. To oznacza przed dziećmi i fundacją kolejne wyzwania.


 

Zespół Freespirit w Temie – 24 marca 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zaproszenie polskiej misji Zespół Freespirit uświetnił uroczystość otwarcia nowego kompleksu sportowego w Temie. Tańcem kete Salomay i Janet przywitały gości , między innymi ghanijskiego Ambasadora UNICEF, rosyjskich sponsorów firmy Arctic Ltd i przedstawicieli Ministerstwa Edukacji. Wszyscy byli pod wrażeniem występów naszego Zespołu, a dzieci szczęśliwe z wyjazdu


 

Freespirit Art Group – czas na nowe talenty!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzieci, które są z nami od kilku lat, prezentują się na scenie już naprawdę dobrze, o czym mogliśmy się przekonać podczas europejskich festiwali latem ubiegłego roku. Trzon Grupy Freespirit stanowią dzieci w wieku 11-14 lat, ale trenują z zespołem też 8-10-latki i radzą sobie coraz lepiej.

Na treningi zespołu przychodzi ostatnio sporo maluchów, które z błyskiem w oku i podziwem podpatrują starsze koleżanki i kolegów, a później z zapałem powtarzają elementy choreografii. Postanowiliśmy, że czas zrobić nowy nabór do Freespirit Art Group – dzieci w wieku 6-8 lat za kilka lat będą jej podporą. Tym razem chcemy się jednak posunąć o krok dalej – zamierzamy przyjąć ok. 20 dzieci i umieścić je wszystkie w jednej szkole, a nawet w jednej klasie i zadbać o ich edukację. Mamy już zielone światło z odpowiedniego Wydziału Edukacji do otwarcia pierwszej klasy i tym samym założenia własnej szkoły


Read more...


 

Pierwszy weekend lutego – z pogrzebu na biwak!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielu Ghanijczyków nie zna daty swoich urodzin. Dzień, miesiąc, ba! – nawet rok budzi wątpliwości. Nic dziwnego, że w takich okolicznościach zwyczaj obchodzenia urodzin po prostu nie istnieje. Wszyscy natomiast zgodni są co do tego, że człowieka udającego się w zaświaty trzeba hucznie pożegnać. Na dwu- lub trzydniowe pogrzeby licznie zjeżdżają się z prezentami krewni i znajomi nieboszczyka. Najbliżsi zmarłego obdarowywani są z reguły pieniędzmi, ale mogą też otrzymać np. kozę, wódkę albo nawet zapałki.


Read more...


 

Lekcja przyrody w Kakum National Park – 26 stycznia 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W niedzielę zabraliśmy 11 dzieci do Kakum National Park oddalonego od Moree o ok. 40 km. Przewodnik w bardzo przystępny sposób opowiadał o lesie deszczowym, jak również o niektórych roślinach i zwierzętach w nim żyjących. Zobaczyliśmy np. drzewo kyenkyen, z którego kory przodkowie Ghanijczyków wytwarzali materiał na ubrania, drzewo esa, z którego wytwarza się pałki do ubijania fufu, oraz roślinę, której używano dawniej do barwienia strojów na czerwono i czarno (tradycyjne barwy ceremonii pogrzebowych).


Read more...


 

<< First < Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > Last >>

Page 6 of 12

I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami