Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI

37 dni - 16 000 km, 20 festiwalowych koncertów, 14 miast

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po czterech dniach i trzech nocach nieustannej podróży Zespół Freespirit wrócił do Moree w komplecie 11 sierpnia wieczorem. Szef rybaków przysłał wiadomość - "Kids reached home safely. Thanks God for what he has done. Chief "

W ciągu 37 dni podróży 13 osób z Ghany przejechało ponad 7,5 tys km autokarami i około 500 km pociągami. Ponad 4 tys samolotami Burkina Faso – Paryż przez Casablankę ( w dwie strony to ponad 8 tys km) . Razem ponad 16 000 km . Z dziećmi z Ghany wędrowała flaga National Geographic i od Paryża Krystyna Choszcz – prezes Fundacji Freespirit, która wspiera zespół i jego działalność, by trwało to co dziś bezcenne.

Na scenach plenerowych, deptakach, na tarasach barów pełnych turystów i deskach teatrów mieszkańcy 14 miast i turyści mieli okazję zobaczyć afrykańskie tańce w wykonaniu dziecięcego Zespołu Freespirit. Dziękujemy dzieciom za ogromny wysiłek, za 20 festiwalowych bezpłatnych koncertów, za bezpłatne występy w Trójmieście i na placu Concorde w Paryżu. Każdy z nich niezmiernie ważny.

 

 

 

 

 

 


 

Przed powrotem do Ghany Trójmiasto - 5 - 8 sierpnia 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po festiwalu w Zielonej Górze Zespół Freespirit jedzie pociągiem do Trójmiasta, by odwiedzić najważniejsze miejsca dla powiązanych z Fundacją Freespirit, miejsce gdzie na obelisku z napisem "Freespirit -Kinga Choszcz" przysiadł jakby na chwilę artystyczny motyl, jakby za moment miał się zerwać do lotu... 

Afrykańskie rytmy rozbrzmiewają najpierw w pobliżu NCK. Idziemy Królewską Drogą, by przed Zieloną Bramą, gdzie podczas Jarmarku Kinga Freespirit podpisywała swoją książkę "Prowadził nas los " zrobić pamiątkowe zdjęcie. Życie zatocza koło i w klubie Zejman, gdzie po raz pierwszy można było posłuchać opowieści o autostopowej podróży dookoła świata, gdzie los nie dał już Kindze opowiedzieć o kulturze czarnego lądu, dziś pałeczkę przekazuje dzieciom z Ghany, a one z prawdziwym entuzjazmem prezentują sympatykom fundacji i podróży afrykańskie tańce, dają w Zejmanie popis energii i bębniarskich umiejętności.


Read more...


 

Folkowa Góra - 29 lipca - 3 sierpnia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Następny etap podróży Zespołu Freespirit biegnie przez Kraków do Zielonej Góry na już trzeci i ostatni festiwal folkloru "Folkowa Góra". Dzieci z Moree w kolorowych ubraniach uszytych ze skrawków ghanijskich materiałów i ręcznie wyrabianych batików pokonują kolejne kilometry niosąc uśmiech, niezapomniane przeżycia i radość, prezentują swoją kulturę w Łagowie, Niesulicach i Żarach.

W Łagowie zachwyca ich polski bigos, w Niesulicach frajdą jest kąpiel w jeziorze i rowery wodne, natomiast pizza nie przypada do gustu. W Żarach upał dokuczył nawet Afrykańczykom.


Read more...


 

Dzieci gór żegnają Nowy Sącz 28 - 29 lipca 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas koncertu galowego kamrackie zespoły prezentują wspólne tańce, a uroczystość oznacza zbliżający się koniec Festiwalu. Zakwaterowanie w ośrodku wczasowym na obrzeżach lasu w Gołkowicach sprzyja wspólnym zabawom z kamrackimi drużynami. Po fantastycznym tygodniu z Hulajnikami - polskim Zespołem z Milówki i festiwalowych przeżyciach, gdzie między próbami był też czas na kino i basen, znów przyszedł czas na pakowanie. A nie jest to proste zadanie, gdy bagaży przybywa. Trzy wymarzone rowery podarowane przez mieszkańców Nowego Sącza, worek z pluszakami i najważniejsze festiwalowe trofeum – górska owieczka, która będzie przypominać piękne chwile Święta Dzieci Gór, galowy koncert i ceremonię zamknięcia, fajerwerki na nowosądeckim rynku, pana Brodę i jego granie na listku. Wszystko jeszcze wędruje na kolejny festiwal.

 


 

 

 


 

Dzień Narodowy Ghany na Święcie Dzieci Gór - 27 lipca 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To był wyjątkowo intensywny i najważniejszy dzień dla Zespołu. Występ przedpołudniowy na scenie przed ratuszem i główny wieczorny oceniany przez międzynarodową komisję artystyczną.

- To co pokazaliście sięga głęboko serca człowieka. Wczoraj się martwiłem, że nie mogłem zatańczyć z Wami na scenie, dziś mówię: Dziękuję za ten piękny obrazek - mówi Pedro z Tajwanu, członek międzynarodowej komisji artystycznej.

Prezentację uzupełniał stragan z naszyjnikami i bransoletkami zrobionymi przez dzieci z zebranych muszelek nad oceanem, afrykańskie maski i masło shea prosto z Ghany, które też można było tego dnia zakupić.

Zespół z Ghany zachwycił podczas Święta Dzieci Gór - napisała gazeta krakowska . Poniżej kilka linków.


Read more...


 

Podróż życia dzieci z Ghany na Święto Dzieci Gór

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z Saint Mixelle L'Ecole powrót do Paryża i stąd kursowym autobusem przez Belgię, Holandię, Niemcy do Polski na festiwal do Nowego Sącza, gdzie Zespół Freespirit jest wyczekiwany od trzech lat. W tym roku na "Święto Dzieci Gór" przyjechały zespoły z Bułgarii, Indii, Tajwanu, Belgii, Ukrainy, Rosji i Ghany. Tu każdy z zespołów zagranicznych tworzy wraz z jednym z polskich zespołów tzw. parę kamracką, aby dzieci mogły się zaprzyjaźnić i poznać lepiej kulturę innych krajów. W tym roku wyjątkowo na XXI już festiwalu za sprawą Zespołu z Ghany, który otrzymał wizy w ostatnim momencie powstaje kamracka Trójka: Polska- Ukraina- Ghana. 


Read more...


 

Festiwal Dzieci Świata 11 – 17 lipca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podróż do Saint Mixelle L'Ecole na festiwal " Dzieci Świata" wspólnym autokarem z kolumbijską grupą staje się początkiem przyjaźni od pierwszych chwil na nowym kontynencie. Koncert inauguracyjny, parada, ghanijski dzień, piknik z rodzinami, występy wyjazdowe – program intensywny. Przestrzeganie czasu posiłków, spotkań, występów i ich długości prawie co do minuty nie jest prostym zadaniem dla osób z kultury, gdzie czas nie ma istotnego znaczenia.


Read more...


 

Marzenia się spełniają – 10 lipca 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Samolot marokańskich linii lotniczych wylądował o czasie. Mija jeszcze kolejna godzina oczekiwania w napięciu i już wiemy – Udało się ! Przylecieli ! Uśmiechnięci,  podekscytowani i z górą bagaży! Razem z bębnami 26 !
Przyjeżdża po nas festiwalowy autokar i z drużyna z Kolumbii razem jedziemy około 400 km na południowy wschód, miejsce festiwalu „Dzieci Świata ”. Od samego początku wesoło. Freespirit jak zwykle zaczyna podróż śpiewem , gdy tylko bus rusza. Po dwóch godzinach jazdy piknik i okazja do zawierania pierwszych znajomości i wspólnych zabaw. Około północy witają nas, z banerem „ Festival of Children's of the World ”– prezentem jaki otrzymali z Ghany w ubiegłym roku, organizatorzy  i 5 gościnnych rodzin.


 

<< First < Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > Last >>

Page 8 of 12

I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami