Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI
Start Wydarzenia 2008

Francuski Projekt Euro-Chantier - 11 do 17 luty 2008

Celem projektu jest opracowanie edukacyjnego programu, którego zadaniem będzie podniesienie świadomości dzieci i młodzieży europejskiej i uwrażliwienie do pomocy i wsparcia rozwoju edukacji oraz międzynarodowej współpracy. Opracowanie i wdrożenie edukacyjnych metod mających na celu uaktywnienie uczestników do wniesienia własnego wkładu w rozwój edukacji, zdrowia, promocji roli kobiet w społeczeństwie, równouprawnienie płci, ochronę środowiska. Projekt jest adresowany do młodych europejczyków od 6-25 lat.

Euro-Chantier no1 odbył się we Francji. Wymienialiśmy doświadczeń na polu rozwoju edukacji, zapoznaliśmy się założeniami projektu i rozpoczęliśmy opracowywanie programu dla uczniów klas najmłodszych 6-11 lat. Nasi afrykańscy partnerzy otwarcie mówili o problemach, przyczynach i konsekwencjach nie chodzenia dzieci do szkoły, pracy dzieci, malarii, niedożywieniu i pustynnieniu… 

 

       


Read more...


 

Pierwszy transport książek dotarł do Ghany – styczeń 2008

Dziękujemy za przesłane książki, za włożony wysiłek w ich zebranie, spakowanie i wysłanie. Sprawdzanie zawartości 4 kartonów przez urzędnika na Cargo w Akrze trwało do późnej nocy. W imieniu społeczności Moree dziękujemy za podarowane książki. Nawet jedna ciekawa książka dla wielu może stać się otwarciem drzwi do nowego świata. 

 

Tutaj można pobrać listę książek oraz materiałów dostarczonych przez Fundację do biblioteki w Moree. Lista zawiera 352 pozycji, ich łączna waga to 80 kg. Prace nad biblioteką trwają. Budynek ma już zadaszenie i duży taras od frontu. W najbliższych dniach dotrze do Moree  wolontariusz z Anglii z zadaniem doprowadzenia budowy do etapu, w którym będzie można wyposażyć obiekt i umieścić w nim zebrane książki.


ksiazki      ksiazki2

 

Dożywianie – styczeń 2008

Dzieci ćwiczą intensywnie, obecnie trzy razy w tygodniu,  pod kierunkiem profesjonalistów: Kofiego i Harriet; instruktorów tańca i gry na bębnach. Kofi ma własny zespół i cieszymy się, że znalazł czas  na dodatkową pracę. Z naszej artystycznej grupy zostały wybrane dzieci, które trenują grę na bębnach, które niedawno zostały przez nas zakupione. Widać już efekty trzymiesięcznych zajęć.
Afrykański taniec jest pełen energii i wyczerpujący dla występujących i dlatego jest potrzeba dania dzieciom posiłku, tym bardziej że nie zawsze wszystkie w ciągu dnia cokolwiek jedzą. Koszt posiłku dla grupy to około 12 GHC. Przez pierwsze dwa miesiące organizowaliśmy dla nich posiłki co kosztowało nas 213 GHC. Z powodu braku funduszy chwilowo wstrzymaliśmy finansowanie posiłków. W związku z tym, że zajęcia z dziećmi odbywają się systematycznie, profesjonalnie i wymagają też dużo wysiłku przeznaczamy na artystyczne zajęcia po 150 GHC miesięcznie.

 
<< First < Previous 1 2 3 Next > Last >>

Page 3 of 3
I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami