Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI
Start Wydarzenia 2008

Moja Afryka w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego – 9 czerwca 2008

Już dwa lata mija jak nie ma z nami Kingi, wolnej jak wiatr podróżniczki…                                                                                - Nie ma Kingi ?! Jest przecież! … Żyje w pamięci przyjaciół porozrzuconych po całym świecie. I w myślach i w czynach – tych wszystkich, wciąż nowych, których inspiruje do pójścia Jej drogą. Z wiarą w ludzi i łaskawość losu ... ( Janusz Czerwiński )                                                                                                                                                                              …. I choć wędruje jak dobry anioł, może jak we śnie, na białym wielbłądzie, realizuje kolejne marzenie – przekazuje nam wszystkim kolejny dar – książkę z niezwykłej wędrówki po Afryce.

W Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego odbył się wernisaż wystawy zdjęć Kingi i promocja jej książki Moja Afryka. Koncert gitarzysty, mistrza bluesa - Romana Puchowskiego i piosenki Elizy Bartosik uświetniły ten szczególny dla nas dzień. Dziękujemy, że jesteście z nami.

 


 

Książek coraz więcej – czerwiec 2008

Jest nam przyjemnie poinformować, że mamy coraz więcej książek do biblioteki w Moree. Każda z nich jest cenna. Dziękujemy Ani i Izie, które zbierały książki w Londynie, Krzyśkowi z Irlandii, który wysłał 2 paczki bezpośrednio do Akry, księgarni internetowej ABE, która przekazała nam 6 kartonów książek, w tym wielką Britannicę, księgarni językowej Pol-Anglo… Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się i przyczyniają do powiększenia naszego księgozbioru. 

Oprócz książek niezbędne jest wyposażenie biblioteki. Obecnie mamy wypożyczonych kilka ławeczek z kościoła. Wspólnym wysiłkiem zbudowaliśmy bibliotekę i zdobyliśmy pierwsze książki. Wierzę, że szczególnie teraz, z okazji Międzynarodowego Dnia Pomocy Dzieciom Afrykańskim, wspólnie uda się wyposażyć bibliotekę.

 

ksiazki_w_bibliotece      ksiazki_w_bibliotece2

 

Fundacja w Lesznie - 28 - 29 maja 2008

Wzięliśmy udział w organizowanym w Lesznie cyklu imprez kulturalnych. Fundacja miała swoje stoisko, na którym prezentowaliśmy m.in. zdjęcia z afrykańskiej podróży Kingi, książki „Prowadził nas los” i „Moja Afryka”. Było również spotkanie z władzami uczelni . Zostałam zainspirowana do bardziej aktywnego działania na rzecz fundacji. Mam już w głowie kilka pomysłów, a póki co od kliku dni intensywnie planuję wolontariacki wyjazd do Ghany . Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie, żeby tam nie pojechać – to słowa Kasi z Leszna.

 

 


 

Euro chantier II - 21 do 25 kwietnia 2008

W dniach 21.04-25.04. Fundacja Freespirit wzięła udział w drugiej części projektu Euro-Chantier, który odbył się w mieście Gandia w Hiszpanii. Euro-Chantier ma na celu tworzenie programów edukacji rozwojowej. Jego pierwsza część miała miejsce w Paryżu w lutym, kiedy wybierane i przygotowywane były konkretne tematy programów edukacyjnych dla grupy wiekowej 6-11 lat w następujących dziedzinach: edukacja, środowisko, zdrowie i równość płci. W czasie drugiego Euro-Chantier, dopracowywaliśmy rezultaty pierwszego spotkania, wybraliśmy tematy dla uczniów w wieku 12-15 lat i rozpoczęliśmy opracowywanie konkretnych programów wdrażających wybraną tematykę.

 

      


Read more...


 

Moja Afryka w Klubie Zejman – 10 kwietnia 2008

W gdańskim Międzynarodowym Klubie Morza "Zejman" odbyło się spotkanie urodzinowe Kingi połączone z promocją jej długo wyczekiwanej przez wszystkich książki, wydanej na podstawie pamiętników - "Moja Afryka" . Byli przyjaciele i znajomi, fani i podróżnicy, ci którzy podróżowali wraz z Kingą w Afryce. Odbyła się też prezentacja "Śladami Kingi z mapą satelitarną" połączona z odczytywaniem wpisów w jej afrykańskim pamiętniku. Zespół "Ebanakoma” przygrywał na bębnach tworząc niepowtarzalną atmosferę.

„ Moja Afryka” nie jest zwykłym opisem zdarzeń z podróży po Afryce, to książka o wyjątkowej otwartości na  ludzi i wierze w ich dobro,  mocy spełniania swoich największych marzeń, choćby niektórym wydały się zwykłym szaleństwem, pasji podróżowania i odkrywania nowych miejsc, radości i  poruszającej wrażliwości na los dzieci.
Relacje Kingi są dla wielu inspiracją do spełniania swoich marzeń. Dodają siły pokazując swoim przykładem jak wiele można osiągnąć. Kinga potrafi zarażać marzeniami i zapałem, zachwyca tym, w jaki sposób opisuje Afrykę. Miejsca w których była stają się niemal namacalne. To Afryka wędrującej z dredami  dziewczyny -  Wszystko wydaje się tu bardziej intensywne. Upał bardziej gorący, kurz bardziej zakurzony, kolory żywsze, muzyka bardziej trafiająca do serca, mango bardziej soczystsze, biega osiąga dno, radość życia sięga nieba, a gościnność jest nieporównywalna” 

Wolontariusze w Moree – kwiecień 2008

„The time I spent teaching was one of the most unexpected experiences I have ever had in my life. The class, consisting of students from 4 years old up to the age of their mothers, by times was a mess because it was overcrowded, but in general, it was an amazing experience to see how they were helping each other out. Unfortunately education nowadays is rather a priviledge of rich people than a worldwide right.

This is something that we, in developed countries, tend to forget. In Moree, education is not available to everybody,and when they had the chance of attending my classes for one week, it turned out that everyone wanted to come. Motivation, this was not a problem at all, when one student was having problems to understand something, suddenly other four were popping around to help him. It was a really rewarding experience. I hope to be back in Africa soon” Innaki from Spain

 

wolontaariusze w Moore      wolontariusze moore2

 

Pierwszy występ i otwarcie biblioteki – 16 lutego 2008 

Uroczyste otwarcie budynku – 16 lutego 2008

W związku z tym, że biblioteka ma już zadaszenie, drzwi i okna (czyli można już ją zamknąć) dokonano uroczystego otwarcia budynku. Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli swój wkład w powstawanie biblioteki. 

Na tarasie biblioteki wystąpił nasz zespół… a co się jeszcze zadziało opisuje w swoim raporcie Salisu.

 

otwarcie biblioteki      otwarcie biblioteki cd.

 
<< First < Previous 1 2 3 Next > Last >>

Page 2 of 3
I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami