Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI
Start Wydarzenia 2007

Nowe możliwości – maj 2007

Kościół katolicki w Moree ( St. Matthew’s Rectorate) zaoferował nam niedokończoną budowę dwóch garaży i sąsiadującego z nimi magazynku w celu wykorzystania ich na bibliotekę prowadzoną przez Fundację do czasu wybudowania stałej, większej na nowej ziemi. Sądzimy, że stosunkowo łatwo będzie można przystosować garaż na potrzeby biblioteki. Jeśli nawet tymczasowa, ale już będzie mogła przynosić korzyści dla miejscowej społeczności, a my nabierać doświadczenia.
Ten dobry początek oznacza, że potrzebujemy trochę materiałów, ekipę budowlaną i wolontariuszy do rozkręcenia akcji zbierania książek. Biblioteka w Afryce to miejsce, gdzie można poczytać samodzielnie lub posłuchać opowieści czytanych przez innych, odrabiać prace domowe, przygotowywać się do semestralnych egzaminów. To miejsce, gdzie można zacząć naukę czytania i pisania w dowolnym wieku, to miejsce na aktywność międzynarodowych wolontariuszy.

 

Postanawiamy założyć bibliotekę w Moree – kwiecień 2007

W szkołach w Moree jednym z największych problemów jest brak książek, brak jakichkolwiek materiałów do czytania. W 30-tysięcznej miejscowości nie ma ani jednej biblioteki! Biblioteka to szansa dla wszystkich, którzy będą chcieli zacząć edukację lub ją pogłębiać. Mamy już pismo z Ministerstwa z potwierdzeniem „Ziemia w Moree, tak jak była obiecana wcześniej, jest dostępna na realizację projektu(…)” .


W zależności od środków, pomysłów i inicjatywy nas wszystkich, będzie można określić wielkość biblioteki i zakres jej działania. Zapraszamy więc do wspólnej realizacji tego projektu. W jaki sposób moglibyście włączyć się w realizację tego przedsięwzięcia? Jak zorganizować akcję zbierania i transportu angielskich książek? Jakie formy działalności powinny być w takiej bibliotece, aby dać jak największą szansę rozwoju dzieciom i młodzieży? Pytań jest dużo, a zapał nasz wielki.


Tablica      Odrabianie zadania


 

Co zrobić, jak Fundacja może pomóc? – marzec 2007

W Moree, rybackiej miejscowości nad oceanem jest około 5 tysięcy dzieci w wieku szkolnym. Liczba dzieci nie uczęszczających do szkoły przewyższa liczbę tych, które uczęszczają. Co zrobić, jak Fundacja może pomóc? Szukając odpowiedzi na to pytanie trafiłam do dwóch Ministerstw w Akrze.
- Brakuje szkół, zbudujcie szkołę. Dam wam ziemię – złożyła deklarację minister Gladys Asmah.
W Ministerstwie do Spraw Kobiet i Dzieci dostaliśmy zapewnienie współpracy i wspierania każdej naszej inicjatywy.

Po zapoznaniu się z sytuacją w Moree i doświadczeniu z edukacją Malaiki wiem już, że posłanie dzieci starszych, nie umiejących czytać i pisać, do klasy pierwszej z 6-7 latkami, ani też do klasy wyższej z rówieśnikami, nie jest dobrym rozwiązaniem. Zastanawiamy się zatem nad najlepszą formą pomocy…

 

Uroczysta inauguracja działalności Fundacji - 16 lutego 2007

Wreszcie nadszedł ten, dla wielu z nas, długo oczekiwany dzień. Miejski Dom Kultury/ Dworek Artura na Oruni w Gdańsku stał się miejscem spotkania kilkuset ludzi z różnych zakątków Polski, a także gości, autostopowiczów z innych krajów. Tu odbyła się uroczysta inauguracja działalności Fundacji Freespirit . Rozpoczęto ją hymnem fundacji skomponowanym i wykonanym przez studentów Akademii Muzycznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Read more...


 
<< First < Previous 1 2 Next > Last >>

Page 2 of 2
I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami