Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami...
KINGA FREESPIRIT
POLECANE KSIĄŻKI
Start O Fundacji Zarząd i Rada Fundacji

Zarząd i Rada Fundacji

Zarząd Fundacji

Krystyna Choszcz - Prezes i Fundator Fundacji

"Jeśli czujesz potrzebę latania nie zgadzaj się na pełzanie"
Krystyna Choszcz – prezes Fundacji Freespirit, mama 3 córek. Najstarsza z nich - Kinga (pseudonim podróżniczy Freespirit), która wraz ze swym partnerem zrealizowała podróż autostopem dookoła świata podobno od mamy zaraziła się podróżniczą pasją. Po tej podróży powstała książka Prowadził nas los. Potem kolejna podróż Kingi i Moja Afryka nagrodzona Bursztynowym Motylem. 

Krystyna Choszcz z pierwszego wykształcenia i talentu jest plastykiem, z pasji zostaje pedagogiem. To 25 lat szczególnej podróży. Realizacja autorskiego programu   wychowania artystycznego … wystawy, przedstawienia chyba na wszystkich scenach gdańskich teatrów, reprezentowanie Polski na Światowych Finałach Odysei Umysłu w kilku Stanach USA, Eurofestival w Czelabińsku, wycieczka z wychowankami na granicę Europy z Azją na Uralu, workcampy z wolontariuszami z różnych stron świata,  międzynarodowe wymiany dzieci i młodzieży, letnie  obozy w Uzbekistanie. I udział wraz z dwiema uczennicami w programie edukacyjno- charytatywnym w Tanzanii.

Śmierć Kingi, wolnego ducha, w trakcie odbywania wymarzonej podróży po Afryce stała się zwrotem w jej życiu. Powstaje Fundacja Freespirit. Krystyna Choszcz realizuje podróż śladami Kingi i kolejne wyjazdy do Burkina Faso i Ghany, by zamieszkać w rybackiej miejscowości Moree, by lepiej poznać tamtejsze życie i różne aspekty kultury - kolory Afryki. 


Bartłomiej Choszcz - Członek Zarządu

Tak w dniu inauguracji Fundacji powiedział o sobie Bartłomiej Nowak: "Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego, trener gimnastyki sportowej, trener fitness i masażysta... ciekawy świata i ludzi menadżer, wcześniej urzędnik samorządowy, organizator imprez sportowych, wolontariusz i wychowawca młodzieży... przyjaciel Kingi i całej Rodziny Choszcz, człowiek do zadań specjalnych, opiekun i misjonarz…"Rada Fundacji

Alicja Rusiecka - przewodnicząca Rady Fundacji,

Psycholog, pasjonat idei rozwoju osobistego poprzez działania twórcze,
współzałożyciel Ośrodka Twórczego Rozwoju dla Dzieci i Młodzieży,
certyfikowany trener grup konkursowych Odysei Umysłu.
Pomysłodawca wielu autorskich programów o charakterze psychoedukacyjnym
dla dzieci,młodzieży, nauczycieli.

"...lubię wsłuchiwać się w brzmienia ciszy...
nadawać sens słowom i gestom najmniejszym
przywracać znaczenia dzielić się radością
dawać nadzieję współtworzyć.... zaglądać na drugą stronę lustra...''

 

 

Jarosław Chwesiuk

Pasjonat podróży i fotografi. Potrafi prowadzić autokar, zaprojektować i zbudować dom czy studnię. Od lat prowadzi wraz z żoną mały pensjonat nad morzem. Należy do Hospitality Club i chętnie przyjmuje gości z całego świata.

 


Dorota Kobierowska-Dębiec

Dziennikarka, obecnie sekretarz redakcji miesięcznika “Poznaj Świat”. Z racji zainteresowań od wielu lat członek Polskiego Klubu Ekologicznego, pod szyldem którego publikuje serie wydawnicze opisujące dzielnice Gdańska (“Miasto jak ogród”) i Gdyni (“Moje miasto Gdynia”). Związana z Bałtyckim Bractwem Żeglarzy, a zwłaszcza Klubem “Zejman”, gdzie najczęściej można ją spotkać.
Autorka książki “Dosięgnąć Everestu”.

 

Ilona Nadolska

„Kobieta pracująca” - była kreślarką, konstruktorem mebli okrętowych, sekretarką i główną księgową. Skończyła studia zawodowe, kierunek Zarządzanie Finansami. Obecnie zajmuje się księgowością i pracuje jako sądowy kurator społeczny w Sądzie Rejonowym w Gdańsku. Jako wolontariusz prowadzi zajęcia z dziećmi zagrożonymi demoralizacją w Kuratorskim Ośrodku Pracy.

 


Agnieszka Wroczyńska

Lekarz, pracuje w Krajowym Ośrodku Medycyny Tropikalnej, ale przede wszystkim podróżuje po świecie. Ma za sobą już niejedną podróż zarówno na górskie lodowce jak i na czynne wulkany. Brała udział w wyprawie na pustynię wulkaniczną na pograniczu Etiopii i Erytrei. Okresowo pracuje w Centrum Zdrowia Świętego Łukasza w Kifangondo w Angoli. Współpracuje z Magazynem Turystyki Górskiej „n.p.m.” oraz miesięcznikiem „Globtroter”.

Jest współautorką poradnika “Podróże i zdrowie” .

Jeszcze nie znalazłam takiego miejsca na ziemi, po zobaczeniu którego mogłabym powiedzieć, że dalsze podróże są stratą czasu. I mam nadzieję, że nie znajdę.


 
I TY MOŻESZ POMÓC      


Konto w banku WBK
PLN - 46 1090 1098 0000 0001 0630 2890

W naszych działaniach pragniemy inspirować do realizowania życiowych marzeń oraz pracy na rzecz wzajemnego poznawania, zbliżania, rozumienia i nawiązywania więzi między ludźmi różnorodnych kultur i tradycji. Każdego dnia i każdym małym krokiem możemy przyczyniać się do tego, by życie stawało się lepsze i szczęśliwsze.
Organizacja Pożytku Publicznego, OPP, Fundacja Freespirit, Freespirit Foundation, Fundacja Charytatywna, Organizacja Charytatywna, Charity Foundation, Pomoc, Fundacja, Charity, Help, 1% podatku, Wolontariat, Volunteering, Kinga Freespirit, Kinga Free Spirit, Malaika, Moree, Kinga Choszcz, Kolosy, Afryka, Ghana, Akra, Accra, Autostop, Najważniejsze rzeczy w życiu nie są wcale rzeczami